به سایت رسا تاسیسات خوش آمدید.در صورت بروز هر گونه مشکل با ما در تماس باشید.

رفع نم و رطوبت

۲۴ دی
اصلی 2+2

رفع نم و رطوبت

Moisture
عوامل مختلف ایجاد نم و رطوبت

تشخیص و رفع نم و رطوبت با دستگاه و بدون تخریب

تشخیص و رفع نم و رطوبت یکی از معضلات جدی ای که امروزه ساکنین آپارتمان ها و منازل شخصی با آن مواجه هستند .عوامل مختلفی در ایجاد نم دخیل هستند و در صورت عدم تشخیص به موقع و برطرف نکردن آن می تواند خسارات فراوان و جبران ناپذیری به واحدهای ساختمانی وارد کند . نم توالت ، نم دیوار ، نم سقف از رایج ترین موردهای قابل مشاهده است . وجود نم و رطوبت در واحدهای مسکونی می تواند دلایل و آثار مختلفی داشته باشد از مهم ترین و بارزترین آثار آن تغییر رنگ و فرو ریختن گچ سقف یا دیوارها ، ایجاد بوی نم و رطوبت  می باشد و در مواردی حتی باعث آسیب زدن به شالوده ی ساختمان می شود .

علل ایجاد نم و رطوبت

نم و رطوبت در واحدهای مسکونی یا تجاری به علل مختلفی می تواند ایجاد شود که از جمله ی آن ها می توان موارد زیر را برشمرد :

استفاده از دستگاه های ایجاد نم و بخور در اتاق ، وجود مشکل در تاسیسات لوله کشی ساختمان ، وجود مشکل در عایق ها یا ایزوگام یا قیرگونی ، ترکیدگی یا نشتی لوله های آب ، خشک کردن لباس ها در محیط منازل ، عدم بندکشی و آب بندی مناسب  درز کاشی سرویس بهداشتی (توالت) و حمام ،  شستن دیوارها و استفاده از مواد شوینده به دفعات زیاد ، عدم استفاده از فلاش تانک ها و لوله های با کیفیت .

در صورت مشاهده نم و رطوبت باید سریعاً محل و علت آن را پیدا کنیم بهتر است برای تشخیص علت و محل دقیق و رفع نم و رطوبت  با متخصصان مشورت کنید و از آن ها کمک بگیرید. کارشناسان رسا تاسیسات آماده اند تا در سریع ترین زمان ممکن در محل شما حاضر شوند و نسبت به تشخیص و رفع مشکل اقدام نمایند.

نقص در تاسسیات لوله کشی ساختمان :

یکی از علل رایج در ایجاد نم و رطوبت وجود مشکل در تاسیسات زیربنایی و لوله کشی های ساختمان می باشد که از مهم ترین آن ها می توان به اشکال در سیستم فاضلاب ساختمان ، نقص در سیستم تخلیه فاضلاب سرویس بهداشتی (توالت) یا حمام و وان ، سیفون تخلیه فاضلاب لباسشویی ، سینک ظرفشویی ، عدم اجرای صحیح کفشور . یکی از خدمات اصلی شرکت رسا تاسیسات اجرای تعمیرات لوله کشی می باشد که شما می توانید با خیالی آسوده امور لوله کشی خود را به ما بسپارید.

نم و رطوبت دیوار
wall moisture
wall moisture
wall moisture

ترکیدگی یا نشتی لوله آب :

از مهم ترین دلایل به وجود آمدن نم و رطوبت در دیوارها و سقف ها وجود نشتی یا ترکیدگی در لوله های آب می باشد . توجه داشته باشید که ممکن است این نشتی بسیار جزئی و کم باشد ولی همین نشتی جزئی به مرور زمان جذب دیوارها می شود و سبب به وجود آمدن مشکلات بسیاری از جمله تغییر رنگ و فرو ریختن گچ دیوارها ، ایجاد بوی نم و رطوبت می شود و در صورتیکه به موقع برطرف نشود احتمال آسیب زدن به شالوده اصلی ساختمان نیز وجود دارد . کارشناسان شرکت رسا تاسیسات (تاسیسات پایپ) آماده اند در تمام نقاط استان تهران و البرز و در طول هفته حتی روزهای تعطیل جهت تشخیص ترکیدگی لوله یا نشتی لوله ها با دستگاه بدون تخریب و همچنین رفع نم و رطوبت حضور به عمل رسانند . شما می توانید با تماس با کارشناسان رسا تاسیسات (تاسیسات پایپ) ضمن کسب اطلاعات بیشتر درباره ما و خدمات اصلی شرکت در زمینه های تاسیساتی و بنایی و زیرنایی نسبت به حضور کارشناسان جهت نشتیابی لوله با دستگاه هماهنگی های لازم را به عمل آورید.

وجود مشکل در عایق ، ایزوگام یا قیرگونی :

معمولا یکی از اولین عللی که هنگام مشاهده نم و رطوبت به ذهن ساکنین می رسد وجود مشکل در عایق ، ایزوگام یا قیرگونی سقف منزل یا کف سرویس بهداشتی یا حمام می باشد . با اینکه بیشتر اوقات این تفکر درست است و وجود چنین مشکلی سبب به وجود آمدن رطوبت در سقف یا دیوارها شده است اما عدم تشخیص دقیق علت و محل عامل ایجاد کننده ی رطوبت سبب تخریب بی مورد محل هایی از بنا می شود که در آخر نه تنها منجر به رفع مشکل نمی شوند بلکه وقت و هزینه ی اضافه به ساکنین تحمیل می کنند . پیشنهاد ما این است که قبل از هرگونه اقدام و تخریب ابتدا با کارشناسان و متخصصان فنی مشورت نمایید وعلت و محل دقیق مشکل را بیابید . کارشناسان شرکت رسا تاسیسات اماده اند تا در این زمینه شما را یاری دهند و تمامی اقدامات لازم را انجام دهند.

عدم بندکشی و آب بندی مناسب  درز کاشی :

یک از مشکلات رایج و مشترک اغلب ساکنین واحدهای مسکونی (به ویژه نوساز) عدم بندکشی و آب بندی مناسب درز بین کاشی های سرویس بهداشتی یا حمام و بالکن است که این خود یکی از مهم ترین دلایل ایجاد نم و رطوبت می باشدد زیرا به مرور نم موجود در این مکان ها به دیوارها سرایت کرده و مشکلات متعددی به وجود می آورند . برای جلوگیری از ایجاد نم و رطوبت در این محیط ها چندین راهکار وجود دارد که در ادامه به تشریح آنان خواهیم پرداخت .

 • درست کردن دوغاب پودر سنگ و سیمان سفید و آب بندی درز بین کاشی ها
 • ابتدا سیمان سفید را الک کید و با مقداری پودر سنگ  مخلوک کنید. همچنین اگر پودر سنگ در دسترس ندارید از گچ هم می توانید استفاده کنید . ( به ازای ۱ قسمت سیمان سفید ، ۳ قسمت پود سنگ اضافه کنید)

توجه داشته باشید می توانید مقداری ماسه به مخلوط بالا اضافه کنید (به همان میزانی که پودر سنگ اضافه کرده اید)  . ماسه باعث افزایش استحکام ترکیب پودر سنگ و سیمان سفید پس از خشک شدن می شود.

  • سپس مقداری آب به ترکیب بالا اضافه کنید تا مایه ی خمیری شکل شل ( شبیه دوغ) ایجاد شود. اگر مایه بیش از حد شل شد مقداری پودر سنگ و سمان سفید به طوریکه میزان پودر سنگ بیشتر از سیمان سفید باشد به مایه اضافه کنید . در نهایت مایه ی ایجاد شده را با کمک دستکش لا به لای درز کاشی ها کشیده و آن ها را خوب پوشش دهید .
 • در آخر بعد از ۵ تا ۱۰ دقیقه که دوغاب سفت شد و به اصطلاح خودش را گرفت ، اضافات  آن را با کاردک تراشیده و با گونی یا پارچه از روی سطح کاشی ها پاک کنید.
 • استفاده از مواد شیمیایی صنعتی برای درزگیری و آب بندی درز بین کاشی ها

با جای استفاده از دوغاب می توانید از مواد شیمیایی و صنعتی ای که برای این منظور ساخته شده اند نیز استفاده کنید که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

ژل آب بندی C2، مایع آب بندی Timax ، ژیکا بام ، پودر بندکشی ویژه (ضد آب) ، پودر بندکاشی نانویی NanoShine و …

 • تخریب کف سرویس و اجرای قیرگونی یا ایزوگام جدید.

در این روش ابتدا کل کف سرویس بهداشتی یا حمام  برداشته و تخریب می شود  و پس از اجرای ایزوگام یا قیرگونی جدید، مجددا کف را با کاشی یا  سرامیک می پوشانند.

خشک کردن لباس ها در محیط داخلی منازل :

یکی از معضلاتی که امروزه اکثر مردم به ویژه ساکنین آپارتمان ها و برج ها و مجمتمع های مسکونی با آن درگیر هستند عدم تعبیه محلی مناسب برای خشک کردن لباس ها می باشد که در نتیجه ی آن ساکنین مجبور می شوند البسه ی خود را داخل واحدها خشک کنند که رطوبت موجود در این لباس ها می تواند باعث ایجاد نم و رطوبت در دیوارها شوند . پیشنهاد ما این است اگر مجبور هستید لباس ها را در داخل واحد خود خشک کنید تا حد ممکن رطوبت لباس ها را از طرق مختلف مثل انداختن در خشک کن لباسشویی کاهش دهید و سعی کنید آن ها را با قرار دادن در جلوی تابش نور خورشید و جریان باد سریع تر خشک کنید.

متخصصان شرکت رسا تاسیسات آماده اند تا دراسرع وقت پس از تماس شما جهت تشخیص ترکیدگی لوله و رفع نم و رطوبت در اقصی نقاط استان تهران و البرز حضور یافته و نسبت به تشخیص محل دقیق ترکیدگی و نشتی لوله با دستگاه  بدون تخریب ، رفع نم و رطوبت ناشی از ترکیدگی لوله ها ، نم باران ، انجام لوله کشی و تعمیر نواقص در تاسیسات لوله کشی ، لوله بازکنی (رفع گرفتگی لوله ها) با دستگاه و غیره اقدام نمایند.

جهت دسترسی به اطلاعات کامل تماس با ما کلیک کنید   جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ما کلیک کنید

  • تشخیص دقیق و قطعی محل و علت نم و رطوبت ( اعم از سقف ، دیوار ها ، کف و راه پله)
  • کلیه تعمیرات لوله کشی آب ، پکیج ، شوفاژ، فاضلاب به منظور برطرف کردن عامل رطوبت دیوار ، سقف و غیره
  • رفع نم و رطوبت با دستگاه بدون تخریب
  • نقاشی ساختمان به صورت جزئی و کلی به منظور برطرف کردن آثار نم و رطوبت
  • تشخیص ترکیدگی یا نشتی لوله ها با دستگاه بدون تخریب
  • بازسازی نقاط آسیب دیده از قبیل کف سازی ، کاشی کاری ، سرامیک کاری ، کفشور و غیره
  • نصب و سرویس وان های حمام و لوله کشی های آن
  • لوله کشی شوفاژ ، لوله کشی آب
  • تشخیص ترکیدگی لوله و نشتی لوله های آب شوفاژ و موتورخانه با دستگاه
  • تعویض ونصب سیستم موتورخانه
  • انجام کلیه تعمیرات موتورخانه
 • انجام قیرگونی ، ایزوگام کف سرویس ها (توالت ، حمام) و سقف ساختمان
 • لوله باز کنی (رفع گرفتگی لوله ها) با دستگاه ، رسوب گیری لوله ها و چاه با دستگاه