به سایت رسا تاسیسات خوش آمدید.در صورت بروز هر گونه مشکل با ما در تماس باشید.

چگونه لوله مانیسمان خوبی بخریم؟

۲۹ فروردین

چگونه لوله مانیسمان خوبی بخریم؟

چگونه لوله مانیسمان خوبی بخریم؟

گاهی خوب است نگاهی به گذشته بیاندازیم، زیرا تنها مقایسه ی پیشرفت هایی که از گذشته تاکنون شاهد آن ها بوده ایم می تواند باعث شکرگزاری و تلاش بیشتر ما برای زندگی بهتر باشد.

یکی از مسائلی که بر هیچ کس پوشیده نیست، بیشتر شدن نیازهای انسان است، همه این را می دانیم که هنگامی که سن ما بیشتر می شود و شاهد پیشرفت های بیشتری در جامعه هستیم، ناخودآگاه تمایلاتمان نیز تغییر پیدا می کند و نسبت به چیزهایی احساس نیاز می کنیم که قبلا توجه ای به آن ها نداشته ایم.

اگر بخواهیم محسوس تر در این مورد صحبت کنیم می توانیم به حمام اشاره کنیم، بله درست است! اگر سن شما هم از ۴۰-۵۰ تجاوز کند حتما خاطرات حمام های عمومی را به خاطر دارید، شاید الان فکرش هم دشوار به نظر برسد که در هوای سرد زمستانی به حمام بروید و زود لباس هایتان را بپوشید و تا خانه تان پیاده بیایید و کاملا احساس یخ زدگی کنید، گاهی باید قدر نعمت پیشرفت علم و صنعت را به خوبی بدانیم.

پیشرفت صنعت لوله سازی توانست کاری کند که در هر خانه ای یک یا چند حمام وجود داشته باشد و افراد حتی هر روز هم بتوانند به حمام بروند.

نعمت وجود آب در هر خانه ای را مدیون انواع لوله‌ها هستیم، این لوله‌ها شامل لوله‌های پلی اتیلن، پلاستیکی، درزدار، فلزی، پنج لایه، مانیسمان و… هستند و هر کدام با توجه به ویژگی‌هایی که دارند که در مکان های خاصی مورد استفاده قرار می گیرند.

در این مقاله ما صرفا در رابطه با لوله‌های مانیسمان صحبت خواهیم کرد.

یکی از موضوعاتی که باید در رابطه با خرید لوله‌های مانیسمان بدانید، چگونگی خرید یک لوله مانیسمان خوب است، که در ادامه برایتان توضیح خواهیم داد.

هنگامی که شما قصد خرید چیزی را دارید، در مرحله اول باید تشخیص بدهید که دقیقا نیازتان چیست، برای مثال در خرید لوله‌های مانیسمان که با نام لوله‌های بدون درز نیز شناخته می شوند شما ابتدا باید اندازه لوله مورد نظرتان را تشخیص دهید، زیرا این لوله ها در قطر و طول های متفاوتی ساخته می شوند، پس از آن باید به دنبال برندی قابل اطمینان باشید، زیرا لوله‌های مانیسمان را شرکت های گوناگونی تولید می کنند که بالطبع کیفیت های متفاوتی را نیز ارائه خواهند کرد و به همین دلیل شما باید با تحقیقات کافی بتوانید یکی از برند های خوب را برگزینید و سپس به دنبال فروشگاه هایی باشید که لوله های مد نظرتان را ارائه می کنند.

یک فروشگاه لوله فروشی خوب، فروشگاهی است که به شما لوله هایی بدون ضایعات ارائه کند و هم چنین قیمت مناسبی داشته باشد.

 

 تفاوت لوله مانیسمان با دیگر لوله ها

اگر بخواهیم لوله هارا به طور کلی تقسیم بندی کنیم، باید آن هارا به دو دسته درزدار و بدون درز یا همان مانیسمان تقسیم کنیم؛ لوله‌های بدون درز را در برخی نقاط جهان با نام مانیسمان می شناسند، زیرا اولین بار برادران مانیسمان نحوه ساخت آن هارا پیشنهاد دادند و در واقع اولین لوله بدون درز ساخته شده توسط این دو برادر ساخته شده است.

اما سوال اصلی در رابطه با این نوع لوله این است که منظور از بدون درز چیست؟

منظور از لوله‌های بدون درز لوله هایی است که دارای جوش های فلزی نیستند و سطحی کاملا یک پارچه دارند.

لوله های درزدار از جوش دادن ورقه های فلزی ایجاد می شوند در حالیکه لوله‌های بدون درز از شمش های فلزی ساخته شده اند.

لوله‌های مانیسمان به دلیل یکپارچگی می توانند فشارهای زیادی را تحمل کنند و به همین دلیل استفاده گسترده ای پیدا کرده اند.

  

  

آیا لوله مانیسمان می تواند جایگزین خوبی برای بقیه لوله ها باشد؟

بسیاری از مخاطبین وبسایت ما این سوال را می پرسند که آیا می توانیم لوله‌های مانیسمان را جایگزین سایر لوله ها کنیم؟

در پاسخ به این دوستان فقط می توانیم بگوییم، بهتر است باورهای اشتباهتان را کنار بگذارید، زیرا هر لوله ای مخصوص استفاده در مکان خاصی است و شما باید بتوانید شناخت کاملی از کاربردها و ویژگی های آن ها پیدا کنید تا بتوانید تشخیص دهید که کدام لوله ها را می توانید به جای یکدیگر استفاده کنید، اما فراموش نکنیم که بهترین مکانی که می توان از لوله‌های مانیسمان در آن ها استفاده کرد، مناطق تحت فشار بالا است، زیرا این لوله ها به راحتی شکسته نخواهند شد و بسیار مقاومند.