به سایت رسا تاسیسات خوش آمدید.در صورت بروز هر گونه مشکل با ما در تماس باشید.

چرا لوله پلاستیکی بخریم؟

۲۱ فروردین

چرا لوله پلاستیکی بخریم؟

چرا لوله پلاستیکی بخریم؟

تا به حال پیش آمده است که در رابطه با اهمیت لوله‌ها در زندگیتان فکر کرده باشید؟ آیا به این فکر کرده‌اید که ایده اولیه‌ی ساخت لوله از کجا آمده است؟ چرا باید از لوله‌ها استفاده کنیم؟ اگر لوله ها نبودند چه سرنوشتی در انتظار ما بود؟ در ادامه پاسخ همه این سوالات را در ضمن این مقاله خواهیم آورد.

اساس کار لوله‌ها انتقال سیالات است و بسیاری از مواد حیاتی زندگی ما در دسته سیالات قرار می‌گیرند. خون از اساسی ترین سیالات بدن ما است که درون لوله‌هایی به نام رگ قرار گرفته است و شاید ایده اولین لوله ها نیز از همین رگ ها که مایع حیاتی بدن ما را جابه جا می‌کند گرفته شده باشد.

در گذشته ابتدا لوله ها را از سفال می ساختند اما رفته رفته با پیشرفت صنایع فلزی، لوله‌های فلزی ساخته شدند و پس از آن با توسعه صنایع پلیمری، لوله‌های پلاستیکی، پلی اتیلن، چندلایه و… ساخته شدند.

لوله‌ها باعث شدند ما بتوانیم به راحتی از گاز، بنزین، آب و… در زندگی روزمره مان استفاده کنیم و هم چنین بتوانیم در آسایش زندگی کنیم، زیرا در گذشته افراد مجبور بودند برای استفاده از آب و نفت در صف‌های طولانی برای مدت زیادی بایستند و در نهایت مقدار زیادی آب یا نفت را با دبه های مختلف به خانه هایشان ببرند، این صف‌ها گاهی آنقدر طولانی بودند که حتی یک شبانه روز نیز طول می کشید.

در حال حاضر لوله‌های بسیار زیادی در بازار وجود دارند و تولیدکنندگان آن‌ها نیز در پی این هستند که بتوانند تغییرات موثری در آن‌ها ایجاد کنند؛ در واقع رقابت تبلیغاتی بسیار گسترده ای در میان آن‌ها وجود دارد و همین باعث شده است که بسیاری از افراد در خرید آن‌ها مردد بشوند و نیازمند کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه باشند.

لوله‌های پلاستیکی از جمله لوله‌هایی هستند که طرفداران بسیار زیادی دارند و برای انتقال آب یکی از بهترین انتخاب ها هستند، زیرا نکات بهداشتی در آن ها به خوبی رعایت شده است و به طور کامل می تواند سلامت آب‌های آشامیدنی را تضمین کند.

لوله‌های پلاستیکی می‌توانند جایگزین بسیار خوبی برای لوله‌های سنگین و گران قیمت سابق باشند، زیرا سبک تر هستند در نتیجه حمل و نصب آسان تری دارند و ارزان قیمت تر هستند و استفاده از آن‌ها صرفه اقتصادی بالایی دارد.

 

 

نحوه ساخت لوله های پلاستیکی

تولید لوله‌های پلاستیکی (نیوپایپ‌ها) نیز مانند سایر مواد پلاستیکی دارای مراحل خاصی است که در ادامه به طور مختصر برایتان توضیح خواهیم داد.

برای تولید لوله‌های پلاستیکی در ابتدا باید مواد مورد نظر را در محفظه ای تهیه کنیم، پس از آن مواد سازنده نیوپایپ‌ها درون قالب ریخته می شود و پس از سرد شدن تست می شوند تا ضایعات آن ها جدا شود و در مرحله نهایی در اندازه های مختلف برش زده و به بازار ارائه می‌شوند.

لوله‌های پلاستیکی روش ساخت آسان تری نسبت به سایر لوله ها دارند و هم چنین مواد اولیه آن ها ارزان تر از بقیه است وبه همین دلیل این لوله ها در قیمت مناسب تری ارائه می‌شوند.

 

 

چگونه لوله پلاستیکی بخریم؟

امروزه روش های بسیاری برای خرید اغلب محصولات ابداع شده است و هیچ نگرانی برای خرید کالاها، حتی کالایی مانند لوله وجود ندارد، شما می توانید از طریق وبسایت‌های اینترنتی، تماس تلفنی و به صورت حضوری اقدام به خرید لوله ها کنید.

در خرید محصولاتی مانند نیوپایپ ها باید بسیار دقت کنید، اگر بار اولتان است که می خواهید اقدام به خرید چنین محصولی کنید، بهترین روش این است که از طریق وبسایت های گوناگون تحقیقات لازم را در رابطه با این محصول انجام دهید و اگر احساس کردید تحقیقاتتان کافی نیست، پیشنهاد می‌کنیم حتما با افرادی که در این حیطه فعالیت داشته اند مشورت کنید تا بتوانید خرید دلخواهتان را انجام دهید، شما می توانید با شماره هایی که در وبسایت ما قرار دارند نیز تماس بگیرید و اطلاعات لازم برای خرید نیوپایپ ها را از طریق پرسش به دست آورید.

اگر می‌خواهید لوله‌های پلاستیکی را به صورت اینترنتی خریداری کنید حتما از فروشنده خدمات پس از فروش بخواهید، زیرا ممکن است برخی تولیدکنندگان محصولات بی کیفیتی را به جای محصولات درجه یک بفروشند و مسلما این نوع لوله‌ها به خطوط تاسیساتی شما آسیب خواهد زد، بنابراین باید علاوه بر این که خودتان چندین لوله را تست کیفیت می‌کنید، از فروشنده گارانتی درخواست کنید تا خریدی مطمئن انجام دهید.