به سایت رسا تاسیسات خوش آمدید.در صورت بروز هر گونه مشکل با ما در تماس باشید.

چرا لوله مانیسمان بخریم؟

۱۵ فروردین

چرا لوله مانیسمان بخریم؟

چرا لوله مانیسمان بخریم؟

امروزه تمایلات انسانی به سمتی سوق پیدا کرده‌اند که دائما به دنبال بهترین کیفیت در مقابل کم ترین قیمت هستند، به همین دلیل در قرن حاضر تخفیفات نقش بسیاری در افزایش فروش داشته‌اند  در واقع تولید کنندگان نیز در پی این هستند که بتوانند کالاهایی تولید کنند که بتوانند بیشترین مشتری را جذب کند.

بازار لوله‌ها نیز یکی از بازارهای پر رقابت این روزهای جهان است، زیرا این محصولات نقشی بسیار حیاتی را در زندگی ما بازی می کنند؛ در واقع ما برای دسترسی به موارد حیاتی زندگیمان به لوله ها نیاز داریم، چند مورد از چیزهایی که اگر لوله‌ها نبودند ما به سختی به آن‌ها دسترسی داشتیم آب، نفت، گاز، بنزین و… هستند.

انواع لوله‌هایی که در حال حاضر در بازار موجود هستند، توانسته اند تا حدود زیادی نیازهای ما را پوشش دهند، این لوله‌ها شامل لوله‌های پلی اتیلن، پلاستیکی، پنج لایه، مانیسمان و… هستند که در این مقاله ما صرفا در رابطه با لوله‌های مانیسمان صحبت خواهیم کرد.

در قرن 19 میلادی دو برادر به نام مانیسمان تواسنتند لوله‌ای تولید کنند که در ایجاد آن از هیچ گونه جوش فلزی استفاده نشده است و به آن‌ها بدون درز و یا سیملس می گویند که البته در کشورما به لوله‌های مانیسمان شهرت یافته اند.

لوله‌های بدون درز به دلیل این که در آن‌ها از هیچ جوشی استفاده نمی‌شود می توانند در مقابل فشارهای زیاد مقاومت بسیار خوبی نشان دهند، به همین دلیل در جاهایی که نیاز به لوله‌هایی است که بتوانند تحت فشار بسیار بالا عملکرد خوبی داشته باشند، پبشنهاد می‌شود از لوله‌های مانیسمان استفاده کرد.

لوله‌های مانیسمان یکی از انواع لوله‌های مقرون به صرفه هستند، زیرا عمر متناسبی دارند و می‌شود روی عملکرد آن‌ها برای سال های زیادی حساب باز کرد.

از لوله های مانیسمان می توانیم در خطوط فشار قوی، خطوط صنایع غذایی، خطوط هیدرولیک، خطوط نفت و گاز و…استفاده کنیم.

  

 نحوه ساخت لوله‌های مانیسمان

لوله‌های مانیسمان با روش خاصی تولید می‌شوند، به این شکل که ابتدا شمش‌های فولادی را در داخل دستگاه قرار می‌دهند، سپس شمش ها در کوره های داغ، گرم می شوند و به وسیله الانگیتور گرد می شوند و پس از آن به وسیله ی دستگاه لخ پرس سوراخ می‌شوند. پس از این مرحله نوبت به شلیک سمبه در درون شمش ها است، در واقع میله ای با طول 12 متر در داخل شمش‌ها شلیک می‌شوند.

لوله‌هایی که ساخته می شوند ممکن است تاب داشته باشند، به همین دلیل ابتدا آن‌ها را تاب گیری می کنند، پس از آن لوله را با روش‌های مختلفی خنک می کنند، پس از این که لوله خنک شد، لوله ها بنا به درخواست مشتری برش زده خواهند شد و به وسیله‌ی کامپیوتر تست خواهند شد تا ضایعات از لوله های سالم جداسازی شوند، پس از این که مراحل تولید به پایان رسید، لوله ها به صورت شش ضلعی بسته می شوند و آماده ارسال می شوند.

لوله‌های مانیسمان در ایران در دو مرحله خشن کاری و ظریف کاری ساخته می شود، این لوله ها در ایران معمولا تا قطر 24 اینچ ساخته می شوند و در موارد خاص تا قطر 42 اینچ هم دیده می شود.

 

  چگونه لوله مانیسمان بخریم؟

لوله مانیسمان نیز مانند سایر کالاهایی که در بازار موجود هستند به طرق مختلفی به فروش می رسند، از انواع راه های فروش این قبیل کالاها می توانیم به فروش اینترنتی، فروش تلفنی و حضوری اشاره کنیم، اگر شما برای اولین بار می خواهید خرید کنید، به شما پیشنهاد می کنیم مشخصات کالایی که می‌خواهید خرید کنید را ابتدا از وبسایت های اینترنتی پیدا کنید و پس از آن به صورت حضوری اقدام به خرید کنید و در صورتی که رضایت کافی از محصول داشتید در سری های بعدی خرید خود را به صورت تلفنی انجام دهید.

در هنگام خرید لوله مانیسمان باید حواستان باشد که لوله ها حتما به وسیله ی کامپیوتر چک شده باشند و ضایعات آن ها جدا شده باشند تا در هنگام نصب مشکلی برایتان پیش نیاید، البته پیشنهاد ما این است که پس از نصب لوله‌ها نیز هم چنان تست سلامت لوله‌ها را انجام دهید تا اگر لوله ای مشکلی دارد آن را رفع کنید، زیرا اگر لوله‌ها وارد خطوط اصلی بشوند و مشکلی داشته باشند می توانند زیان بسیار زیادی به وجود بیاورند، در واقع کار از محکم کاری عیب نمی کند و یک بار تست لوله ها می تواند از تعویض نمونه‌های خراب جلوگیری کند.