به سایت رسا تاسیسات خوش آمدید.در صورت بروز هر گونه مشکل با ما در تماس باشید.

موارد مصرف لوله های آهنی

۱۱ فروردین

موارد مصرف لوله های آهنی

موارد مصرف لوله‌های آهنی

امروزه در بازار محصولات جدیدی موجود هستند و برای هر نیاز ما چندین کالا یا خدمات وجود دارد و ما حق انتخاب زیادی داریم؛ این موضوع باعث شده ‌است که هنگامی ‌که می‌خواهیم برای چیزی هزینه ای صرف کنیم ابتدا در رابطه با آن تحقیقات لازمه را انجام دهیم و پس از آن که تمامی محصولات و یا خدمات مشابه را بررسی کردیم، به نتیجه‌ای نهایی برسیم و بهترین گزینه را انتخاب کنیم، زیرا یک انتخاب درست می‌تواند از بسیاری از ضرر های مالی احتمالی که ممکن است در آینده ما را تهدید کند پیشگیری کند، به همین علت در یک خرید باید تمام تمرکزمان را بر روی انتخابی درست بگذاریم.

لوله‌ها یکی از مهم‌ترین محصولاتی هستند که روزانه از آن‌ها در سراسر جهان استفاده می‌شود و تاثیر بسیار مستقیمی بر کیفیت زندگی ما دارد. این محصولات تنوع بسیار زیادی دارند و هرکدامشان مناسب مصارف خاصی هستند و در این مقاله ما تصمیم داریم یکی از انوع آن‌ها را تحت عنوان لوله‌های آهنی مورد بررسی قرار دهیم.

لوله‌های آهنی را معمولا با نام لوله‌های گالوانیزه نیز می‌شناسند، گالوانیزه کردن لوله‌ها باعث می‌شود از آن‌ها در مقابل زنگ زدگی محافظت شود، از این لوله‌ها در موارد خاصی استفاده می‌شود که در ادامه برایتان بیان می‌کنیم.

مکان‌های تحت فشار بالا: لوله‌های آهنی به دلیل این‌که مقاومت بسیار بالایی  دارند، بهترین گزینه ممکن برای مکان‌هایی هستند که لوله تحت فشار بالایی قرار می‌گیرد، برای مثال برای زیر زمین می‌توان از این لوله‌ها استفاده کرد.

گلخانه‌ها: از لوله‌های آهنی پس از گالوانیزه شدن در گلخانه‌ها استفاده می‌کنند، زیرا این لوله‌ها زنگ نمی‌زنند و تا مدت‌ها می‌توان از آن‌ها بهره برد.

انتقال آب لوله کشی ساختمان‌ها: هنگامی‌که می‌خواهیم از لوله‌ای برای انتقال آب لوله کشی ساختمان استفاده کنیم، از دو حیث بهداشتی بودن و مقاوم بودن باید آن را بررسی کنیم و لوله‌های آهنی دارای هر دو ویژگی ذکر شده هستند.

 

 

 چرا باید لوله آهنی بخریم؟

لوله‌های آهنی با داشتن ویژگی‌های منحصر به فرد می‌توانند جزو  بهترین انتخاب‌ها باشند، برای مثال این لوله‌ها مقاومت بسیار بالایی در مقابل فشار و دما دارند و حتی در دماهای خیلی زیاد نیز تغییر شکل نمی‌دهند، در گذشته یکی از نگرانی‌های استفاده از لوله‌های آهنی زنگ زدن آن‌ها بود که پس از این‌که روش گالوانیزه شدن مرسوم شد این مشکل نیز رفع شد و دیگر نگرانی از این بابت وجود نداشت.

بسیاری از افراد بر این باورند که می‌توانند لوله‌های دیگری را با قیمت کمتر از نوع آهنی خریداری کنند، در حالی‌که لازم است چشم اندازی بلند مدت را در نظر بگیریم، زیرا سایر لوله‌ها معمولا عمر کمتری دارند و بالطبع هزینه کم‌تری هم بابت خریدشان پرداخت می‌شود، اما لوله‌های آهنی عمری متناسب با قدمت ساختمان دارند و نیازی نیست هر چند سال یکبار آن‌ها را تعویض کرد و هزینه و وقت زیادی را صرف تعمیر و خرید آن‌ها کرد.

 

 

 چگونه لوله آهنی بخریم؟

در حال حاضر شما می‌توانید با شیوه‌های مختلفی اقدام به خرید تمامی مایحتاجتان کنید و خرید لوله‌های آهنی نیز از این قاعده مستثنی نیست، برای مثال شما می‌توانید از طریق تماس تلفنی، سفارش اینترنتی و به صورت حضوری اقدام به خرید کنید.

ولی پیشنهاد ما این است که از طریق وبسایت‌هایی که در رابطه با لوله‌ها فعالیت می‌کنند تحقیقات خود را درباره‌ی انواع لوله و برندهای تولیدکننده آن‌ها انجام دهید، سپس به صورت حضوری به فروشگاه مد نظر مراجعه کنید و محصول درخواستی را سفارش دهید، البته شما می‌توانید از طریق تلفن هم با دادن اندازه‌ی لوله‌های مد نظرتان ، سفارش موفقی را به ثبت برسانید.

در خرید لوله‌های آهنی باید به نکات مهمی از قبیل اندازه ، کیفیت، جنس، برند و… لوله‌ها به خوبی توجه کنید تا خریدی که انجام می‌دهید باعث پشیمانی شما نشود، زیرا در برخی موارد پیش آمده است که فروشنده جنس مد نظر را برای مشتری ارسال نکرده است و خریدار نیز پس از مدتی متوجه این اشتباه شده است و  برای حایگزین شدن محصول، زمان زیادی هدر رفته است.

تمامی مواردی که در این مقاله برای شما گفتیم، می‌تواند در  خرید لوله‌های آهنی به شما کمک کند و در نتیجه باعث شود که شما خرید موفقی داشته باشید، اما با این وجود اگر فکر می‌کنید نیاز به مشورت بیشتری در این حوزه دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم با شماره‌هایی که در صفحه وبسایت ما قرار دارند تماس بگیرید و سوالات خودتان را از کارشناسان ما بپرسید.